Patriot Masters Sprint Classic

October 26, 2003

Sanctioned by PV LMSC for USMS, INC. #103-010

Meet director:
Peter Ward, 4207 University Drive, Fairfax VA 22030

Officials:
Steve Lubore USAS Referee
Ed Medford USA Swimming Referee
Rita Page USAS Referee
Steve McGraw USAS Starter

 

Colorado Timing:
Amanda Medford

Hy-Tek Operator:
Cheryl Ward

 
Licensed to George Mason University     Hy-Tek's Meet Manager 10/26/03 03:08 PM
              PATRIOT MASTERS SPRINT CLASSIC, Sanction #: 103-010              
                     George Mason University, Fairfax, VA                      
                                    Results                                    
 
Women 19-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stakem, Meredith A        21 TERR                             25.29  
  2 Bowman, Kelly E           23 TERR                             25.58  
  3 Clark, Abby               24 UNAT                             27.73  
 
Women 19-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowman, Kelly E           23 TERR                             56.97  
      26.89   30.08                                                
  2 Weidman, Mary T           22 AAMS                           1:08.26  
      32.87   35.39                                                
 
Women 19-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowman, Kelly E           23 TERR                           2:02.21  
      27.10   30.61   32.17   32.33                                
  2 Weidman, Mary T           22 AAMS                           2:24.39  
      32.94   35.79   37.70   37.96                                
 
Women 19-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stakem, Meredith A        21 TERR                             30.49  
  2 Clark, Abby               24 UNAT                             32.16  
 
Women 19-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Abby               24 UNAT                           1:09.25  
      33.38   35.87                                                
  2 Weidman, Mary T           22 AAMS                           1:15.26  
      36.39   38.87                                                
 
Women 19-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Abby               24 UNAT                             35.94  
 
Women 19-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Clark, Abby               24 UNAT                           1:08.68  
      31.89   36.79                                                
 
Women 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Szekeres, Naomi O         25 HUM                              26.51  
  2 Cox, Christina L          25 UNAT                             29.76  
  3 Marcus, Nicole A          26 GSM                              30.27  
  4 Cuccuini, Samantha A      26 AAMS                             31.80  
  5 Bolish, Laurie M          28 CUBU                             34.65  
 
Women 25-29 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Graham, Alisa M           27 DCRP                             58.12  
      28.65   29.47                                                
  2 Cox, Christina L          25 UNAT                           1:05.54  
      31.30   34.24                                                
  3 Cuccuini, Samantha A      26 AAMS                           1:16.05  
      35.79   40.26                                                
 
Women 25-29 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Graham, Alisa M           27 DCRP                           2:06.74  
      30.18   31.68   31.98   32.90                                
 
Women 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cuccuini, Samantha A      26 AAMS                             39.94  
 
Women 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Amy E              29 FXCM                             35.84  
  2 Bolish, Laurie M          28 CUBU                             43.25  
  3 Cuccuini, Samantha A      26 AAMS                             49.63  
 
Women 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Scott, Amy E              29 FXCM                           1:19.37  
      36.86   42.51                                                
  2 Szekeres, Naomi O         25 HUM                            1:20.89  
      38.11   42.78                                                
  3 Piwowar, Sara B           29 GMUP                           1:24.06  
      40.31   43.75                                                
  4 Cox, Christina L          25 UNAT                           1:26.86  
      42.14   44.72                                                
 
Women 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Graham, Alisa M           27 DCRP                             29.23  
  2 Szekeres, Naomi O         25 HUM                              29.75  
  3 Marcus, Nicole A          26 GSM                              34.84  
 
Women 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Szekeres, Naomi O         25 HUM                            1:06.80  
      30.87   35.93                                                
  2 Scott, Amy E              29 FXCM                           1:14.89  
      35.67   39.22                                                
  3 Piwowar, Sara B           29 GMUP                           1:16.59  
      36.35   40.24                                                
  4 Cox, Christina L          25 UNAT                           1:18.12  
      36.00   42.12                                                
  5 Marcus, Nicole A          26 GSM                            1:19.32  
      35.33   43.99                                                
  6 Cuccuini, Samantha A      26 AAMS                           1:25.39  
      36.51   48.88                                                
 
Women 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Piwowar, Sara B           29 GMUP                           2:50.71  
      39.25   45.05   47.53   38.88                                
 
Women 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Moy, Elaina M             30 GMUP                             27.32  
  2 Hokenson, Christina A     34 GMUP                             28.05  
  3 Tone, Stacey H            30 VMST                             28.29  
 
Women 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hokenson, Christina A     34 GMUP                           1:02.84  
      30.88   31.96                                                
  2 Halem, Jennifer L         32 GERM                           1:09.69  
      33.98   35.71                                                
 
Women 30-34 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Halem, Jennifer L         32 GERM                             33.67  
  2 De Sousa, Juliette M      33 DCRP                             33.83  
  3 Wilson, Wendy C           31 UNAT                             34.54  
 
Women 30-34 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 De Sousa, Juliette M      33 DCRP                           1:11.54  
      34.98   36.56                                                
  2 Wilson, Wendy C           31 UNAT                           1:13.96  
      35.91   38.05                                                
  3 Halem, Jennifer L         32 GERM                           1:15.31  
      36.48   38.83                                                
 
Women 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tone, Stacey H            30 VMST                             36.57  
  2 Hokenson, Christina A     34 GMUP                             38.50  
  3 Wilson, Wendy C           31 UNAT                             38.98  
 
Women 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Wendy C           31 UNAT                           1:24.01  
      39.97   44.04                                                
  2 Halem, Jennifer L         32 GERM                           1:28.08  
      42.02   46.06                                                
 
Women 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 De Sousa, Juliette M      33 DCRP                             30.73  
  2 Hokenson, Christina A     34 GMUP                             31.40  
 
Women 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 De Sousa, Juliette M      33 DCRP                           1:07.88  
      32.35   35.53                                                
 
Women 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hokenson, Christina A     34 GMUP                           1:10.14  
      33.09   37.05                                                
  2 Moy, Elaina M             30 GMUP                           1:11.54  
      33.71   37.83                                                
  3 Wilson, Wendy C           31 UNAT                           1:13.04  
      33.70   39.34                                                
 
Women 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 De Sousa, Juliette M      33 DCRP                           2:30.73  
      32.04   38.04   45.97   34.68                                
  2 Halem, Jennifer L         32 GERM                           2:46.99  
      37.18   40.15   48.87   40.79                                
 
Women 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lueker, Mary B            38 RMST                             27.57  
  2 Costello, Joan E          36 LAMS                             28.14  
  3 Hoffmann, Jill            38 NCMS                             32.79  
 
Women 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Costello, Joan E          36 LAMS                           1:02.79  
      30.64   32.15                                                
  2 Hoffmann, Jill            38 NCMS                           1:11.63  
      34.52   37.11                                                
 
Women 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lueker, Mary B            38 RMST                           2:21.11  
      32.62   35.84   36.04   36.61                                
  2 Costello, Joan E          36 LAMS                           2:21.17  
      32.27   35.03   36.90   36.97                                
  3 Gatz, Karen M             37 DCM                            3:09.77  
      39.42   45.97   51.47   52.91                                
 
Women 35-39 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoffmann, Jill            38 NCMS                             36.73  
 
Women 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Demyanovich, Sara E       39 FXCM                             35.74  
  2 Hoffmann, Jill            38 NCMS                             43.95  
 
Women 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Demyanovich, Sara E       39 FXCM                           1:16.13  
      36.03   40.10                                                
 
Women 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Demyanovich, Sara E       39 FXCM                           1:07.85  
      32.28   35.57                                                
 
Women 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Demyanovich, Sara E       39 FXCM                           1:08.89  
      31.99   36.90                                                
  2 Costello, Joan E          36 LAMS                           1:11.91  
      32.49   39.42                                                
  3 Lueker, Mary B            38 RMST                           1:13.03  
      33.72   39.31                                                
  4 Hoffmann, Jill            38 NCMS                           1:20.83  
      36.53   44.30                                                
  5 Gatz, Karen M             37 DCM                            1:33.77  
      46.11   47.66                                                
 
Women 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Demyanovich, Sara E       39 FXCM                           2:30.51  
      33.16   39.39   43.16   34.80                                
  2 Lueker, Mary B            38 RMST                           2:42.46  
      32.57   43.09   48.06   38.74                                
  3 Gatz, Karen M             37 DCM                            3:35.59  
      50.96   55.71   58.75   50.17                                
 
Women 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dobyns, Cindy             41 VMST                             26.97  
  2 Powis, Patricia M         42 VMST                             28.32  
  3 Fosburgh, Abbie L         42 TCSD                             29.34  
  4 Mc Junkin, Karen R        41 TCSD                             29.48  
  5 Rutkowski, Rae Ann        41 GMUP                             29.80  
  6 Moyer, Michelle A         41 RMST                             31.17  
  7 McMillan, Rosanna C       41 RCA                              32.73  
  8 Triplett, Kim T           43  UNAT                            40.84  
 
Women 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dobyns, Cindy             41 VMST                           1:01.32  
      29.18   32.14                                                
  2 Rutkowski, Rae Ann        41 GMUP                           1:08.48  
      32.46   36.02                                                
  3 Moyer, Michelle A         41 RMST                           1:11.43  
      33.78   37.65                                                
  4 McMillan, Rosanna C       41 RCA                            1:12.47  
      35.63   36.84                                                
  5 Smith, Pamela H           42 CUBU                           1:17.69  
      38.16   39.53                                                
 
Women 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Eckert, Cindy L           44 GMUP                           2:25.12  
      33.28   36.55   38.21   37.08                                
  2 Moyer, Michelle A         41 RMST                           2:31.80  
      34.32   38.99   40.68   37.81                                
  3 McMillan, Rosanna C       41 RCA                            2:35.36  
      36.23   38.83   40.44   39.86                                
 
Women 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Smith, Pamela H           42 CUBU                             43.58  
  2 Triplett, Kim T           43  UNAT                            50.51  
 
Women 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Powis, Patricia M         42 VMST                             33.63  
  2 Dobyns, Cindy             41 VMST                             36.19  
  3 Rutkowski, Rae Ann        41 GMUP                             38.05  
  4 Fosburgh, Abbie L         42 TCSD                             39.68  
  5 Smith, Pamela H           42 CUBU                             43.84  
 
Women 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Powis, Patricia M         42 VMST                           1:12.10  
      34.14   37.96                                                
  2 Mc Junkin, Karen R        41 TCSD                           1:22.65  
      39.24   43.41                                                
  3 Rutkowski, Rae Ann        41 GMUP                           1:23.76  
      39.10   44.66                                                
 
Women 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dameron, Kelley B         40 UNAT                             30.54  
  2 Eckert, Cindy L           44 GMUP                             31.67  
  3 Mc Junkin, Karen R        41 TCSD                             33.07  
  4 Fosburgh, Abbie L         42 TCSD                             38.18  
  5 McMillan, Rosanna C       41 RCA                              40.38  
 
Women 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dobyns, Cindy             41 VMST                           1:09.85  
      33.21   36.64                                                
  2 Powis, Patricia M         42 VMST                           1:11.31  
      35.45   35.86                                                
  3 Dameron, Kelley B         40 UNAT                           1:11.92  
      32.44   39.48                                                
  4 Eckert, Cindy L           44 GMUP                           1:14.47  
      34.22   40.25                                                
  5 Mc Junkin, Karen R        41 TCSD                           1:14.60  
      34.78   39.82                                                
  6 Fosburgh, Abbie L         42 TCSD                           1:26.41  
      41.65   44.76                                                
 
Women 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Eckert, Cindy L           44 GMUP                           2:43.02  
      33.12   44.36   49.03   36.51                                
 
Women 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wallack, Mary A           47 TCSD                             28.65  
  2 Constantino, Patricia S   48 RMST                             31.31  
  3 Morres, Christina         46 UNAT                             31.47  
 
Women 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hasselquist, Lauren A     45 FXCM                           1:02.94  
      30.63   32.31                                                
  2 Constantino, Patricia S   48 RMST                           1:10.40  
      34.35   36.05                                                
 
Women 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hasselquist, Lauren A     45 FXCM                             32.18  
  2 Webb, Patricia A          46 1776                             33.00  
 
Women 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hasselquist, Lauren A     45 FXCM                           1:09.94  
      33.70   36.24                                                
  2 Webb, Patricia A          46 1776                           1:10.59  
      34.84   35.75                                                
 
Women 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wallack, Mary A           47 TCSD                             37.42  
 
Women 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wallack, Mary A           47 TCSD                           1:21.20  
      39.61   41.59                                                
  2 Constantino, Patricia S   48 RMST                           1:25.71  
      40.99   44.72                                                
 
Women 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Webb, Patricia A          46 1776                             32.94  
 
Women 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Webb, Patricia A          46 1776                           1:18.60  
      37.20   41.40                                                
 
Women 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wallack, Mary A           47 TCSD                           1:12.27  
      34.39   37.88                                                
  2 Webb, Patricia A          46 1776                           1:16.28  
      35.43   40.85                                                
  3 Constantino, Patricia S   48 RMST                           1:19.04  
      36.37   42.67                                                
  4 Morres, Christina         46 UNAT                           1:23.90  
      39.40   44.50                                                
 
Women 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Caryn J            51 VMST                             39.00  
 
Women 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Caryn J            51 VMST                           1:28.13  
      42.46   45.67                                                
 
Women 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Caryn J            51 VMST                           3:00.94  
      42.12   45.81   47.05   45.96                                
  2 Webb, Carolyn             53 1776                           3:46.31  
      48.86   57.57 1:01.49   58.39                                
 
Women 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Caryn J            51 VMST                             50.32  
 
Women 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Webb, Carolyn             53 1776                             52.39  
 
Women 50-54 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Webb, Carolyn             53 1776                           1:59.53  
      58.99 1:00.54                                                
 
Women 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Caryn J            51 VMST                           1:41.44  
      51.30   50.14                                                
  2 Webb, Carolyn             53 1776                           1:48.64  
      51.92   56.72                                                
 
Women 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Webb, Carolyn             53 1776                           4:04.10  
      57.32   59.78 1:07.72   59.28                                
 
Women 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnhard, Dale I          56 DCAC                             30.74  
  2 Coulter, Jeralyn A        57 UNAT                             36.17  
 
Women 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gregory, Kathryn S        57 VMST                           1:21.52  
      39.28   42.24                                                
 
Women 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Coulter, Jeralyn A        57 UNAT                             47.56  
  2 Annis, Marva L            58 VMST                           1:06.74  
 
Women 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnhard, Dale I          56 DCAC                             36.01  
  2 Coulter, Jeralyn A        57 UNAT                             46.89  
 
Women 55-59 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnhard, Dale I          56 DCAC                           1:18.35  
      36.14   42.21                                                
 
Women 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnhard, Dale I          56 DCAC                           1:15.02  
      36.67   38.35                                                
  2 Gregory, Kathryn S        57 VMST                           1:33.50  
      44.09   49.41                                                
 
Women 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gregory, Kathryn S        57 VMST                           3:26.65  
      50.46   52.39   59.23   44.57                                
 
Women 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schreiner, Beth           62 DCM                              31.22  
 
Women 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schreiner, Beth           62 DCM                            1:11.58  
      34.22   37.36                                                
  2 McCaleb, Marjorie L       60 VMST                           2:05.75  
      57.85 1:07.90                                                
 
Women 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Schreiner, Beth           62 DCM                              40.17  
  2 McCaleb, Marjorie L       60 VMST                           1:13.64  
 
Women 60-64 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Heine, Mary K             63 VMST                           1:56.12  
      56.49   59.63                                                
  2 McCaleb, Marjorie L       60 VMST                           2:41.22  
    1:16.20 1:25.02                                                
 
Women 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Heine, Mary K             63 VMST                           2:04.46  
      56.51 1:07.95                                                
 
Women 65-69 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Broderick, Kathleen M     65 VMST                             45.28  
 
Women 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Broderick, Kathleen M     65 VMST                           2:06.23  
      58.92 1:07.31                                                
 
Women 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Henley, Susan A           70 VMST                             51.20  
 
Women 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Henley, Susan A           70 VMST                           1:52.11  
      53.96   58.15                                                
 
Women 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Henley, Susan A           70 VMST                             54.39  
 
Women 70-74 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Henley, Susan A           70 VMST                                DQ  
      56.73 1:04.75                                                
 
Women 80-84 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamner, Minna L           80 DCM                              54.92  
 
Women 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamner, Minna L           80 DCM                            1:01.98  
 
Women 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamner, Minna L           80 DCM                            2:14.26  
    1:04.70 1:09.56                                                
 
Women 80-84 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamner, Minna L           80 DCM                            1:10.47  
 
Women 80-84 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hamner, Minna L           80 DCM                            2:34.99  
    1:10.86 1:24.13                                                
 
Men 19-24 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Killian, Andrew S         24 ALEX                             23.51  
  2 Miller, James C           22 VMST                             27.42  
  3 Walton, Jeff H            24 AAMS                             30.33  
 
Men 19-24 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Colin K           24 DCRP                             52.83  
      25.40   27.43                                                
  2 Strahota, Jeffrey R       23 TERR                             56.06  
      27.17   28.89                                                
  3 Miller, James C           22 VMST                           1:07.25  
      30.93   36.32                                                
  4 Walton, Jeff H            24 AAMS                           1:11.16  
      32.22   38.94                                                
 
Men 19-24 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cartwright, Steven G      24 TERR                           2:02.16  
      28.60   30.54   31.47   31.55                                
  2 Strahota, Jeffrey R       23 TERR                           2:02.57  
      28.52   30.99   32.05   31.01                                
 
Men 19-24 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Colin K           24 DCRP                             26.62  
  2 Miller, James C           22 VMST                             33.56  
 
Men 19-24 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Morgan, Colin K           24 DCRP                             57.86  
      27.88   29.98                                                
  2 Strahota, Jeffrey R       23 TERR                           1:07.02  
      33.50   33.52                                                
 
Men 19-24 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Killian, Andrew S         24 ALEX                             28.43  
 
Men 19-24 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cartwright, Steven G      24 TERR                             27.37  
  2 Miller, James C           22 VMST                             30.74  
 
Men 19-24 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cartwright, Steven G      24 TERR                           1:00.13  
      28.78   31.35                                                
  2 Strahota, Jeffrey R       23 TERR                           1:01.95  
      29.24   32.71                                                
 
Men 19-24 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cartwright, Steven G      24 TERR                           1:02.92  
      29.19   33.73                                                
  2 Miller, James C           22 VMST                           1:10.08  
      32.00   38.08                                                
 
Men 19-24 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cartwright, Steven G      24 TERR                           2:19.80  
      29.89   37.22   40.12   32.57                                
  2 Strahota, Jeffrey R       23 TERR                           2:22.80  
      30.45   37.45   41.63   33.27                                
 
Men 25-29 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Prout, William C Jr       27 ALEX                             23.43  
  2 Jent, Daniel E            26 ALEX                             24.22  
  3 Rice, Christopher D       27 ALEX                             24.61  
 
Men 25-29 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Penland, David P          25 FXCM                             27.57  
  2 Prout, William C Jr       27 ALEX                             28.93  
 
Men 25-29 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Crowder, James S          27 TERR                             58.51  
      28.63   29.88                                                
 
Men 25-29 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Askew, Nicholas J         25 HUM                              27.68  
  2 Penland, David P          25 FXCM                             30.27  
 
Men 25-29 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Askew, Nicholas J         25 HUM                            1:03.14  
      29.95   33.19                                                
  2 Penland, David P          25 FXCM                           1:06.33  
      31.53   34.80                                                
  3 Ellis, Mark               26 UCLA                           1:07.90  
      31.67   36.23                                                
 
Men 25-29 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Crowder, James S          27 TERR                             26.29  
  2 Jent, Daniel E            26 ALEX                             26.59  
  3 Rice, Christopher D       27 ALEX                             26.75  
  4 Prout, William C Jr       27 ALEX                             26.80  
  5 Penland, David P          25 FXCM                             27.27  
 
Men 25-29 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Rice, Christopher D       27 ALEX                             58.57  
      28.47   30.10                                                
  2 Ellis, Mark               26 UCLA                           1:02.18  
      28.42   33.76                                                
 
Men 25-29 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Crowder, James S          27 TERR                             58.49  
      26.51   31.98                                                
  2 Rice, Christopher D       27 ALEX                           1:02.30  
      28.21   34.09                                                
  3 Jent, Daniel E            26 ALEX                           1:02.76  
      28.98   33.78                                                
 
Men 25-29 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Crowder, James S          27 TERR                           2:07.38  
      27.08   32.44   38.08   29.78                                
  2 Penland, David P          25 FXCM                           2:12.76  
      28.00   34.26   37.85   32.65                                
  3 Ellis, Mark               26 UCLA                           2:21.21  
      27.85   37.33   39.59   36.44                                
 
Men 30-34 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cornell, Eric C           33 VMST                             22.73  
  2 Doane, Michael P          32 TERR                             23.47  
  3 Sax, William C            34 FXCM                             26.70  
 
Men 30-34 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cornell, Eric C           33 VMST                             51.28  
      24.91   26.37                                                
  2 Sax, William C            34 FXCM                             59.04  
      28.68   30.36                                                
  3 Main, Bryan A             30 GERM                           1:03.23  
      29.92   33.31                                                
 
Men 30-34 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cornell, Eric C           33 VMST                           1:55.13  
      28.12   29.88   28.32   28.81                                
  2 Goodison, Michael R       31 TERR                           2:02.24  
      27.92   30.99   31.51   31.82                                
  3 Main, Bryan A             30 GERM                           2:14.09  
      30.35   34.38   35.20   34.16                                
 
Men 30-34 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodison, Michael R       31 TERR                             29.43  
  2 Main, Bryan A             30 GERM                             37.66  
 
Men 30-34 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodison, Michael R       31 TERR                           1:05.22  
      30.56   34.66                                                
 
Men 30-34 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cornell, Eric C           33 VMST                             25.02  
  2 Doane, Michael P          32 TERR                             25.44  
  3 Goodison, Michael R       31 TERR                             25.81  
 
Men 30-34 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sax, William C            34 FXCM                           1:09.02  
      31.16   37.86                                                
 
Men 30-34 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodison, Michael R       31 TERR                           1:02.42  
      28.37   34.05                                                
  2 Sax, William C            34 FXCM                           1:09.94  
      32.58   37.36                                                
 
Men 30-34 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Main, Bryan A             30 GERM                           2:34.29  
      32.79   42.84   45.01   33.65                                
 
Men 35-39 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellis, Andrew F           35 TERR                             24.34  
  2 Ruckstuhl, Mark T         36 CUBU                             26.80  
  3 Maranto, Joey A           35 VMST                             29.22  
  4 Knight, Keir R            36 GERM                             33.39  
 
Men 35-39 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellis, Andrew F           35 TERR                             54.00  
      25.82   28.18                                                
  2 Maranto, Joey A           35 VMST                           1:06.11  
      31.62   34.49                                                
  3 Knight, Keir R            36 GERM                           1:13.06  
      34.70   38.36                                                
 
Men 35-39 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellis, Andrew F           35 TERR                           2:00.75  
      27.54   30.78   31.59   30.84                                
  2 Kukoy, Stephen J III      35 DCRP                           2:11.57  
      30.37   32.69   34.04   34.47                                
 
Men 35-39 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hahn, Darek L             36 GSM                              32.51  
  2 Knight, Keir R            36 GERM                             37.96  
  3 Maranto, Joey A           35 VMST                             39.21  
 
Men 35-39 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Maranto, Joey A           35 VMST                           1:25.08  
      40.13   44.95                                                
  2 Knight, Keir R            36 GERM                           1:26.91  
      41.30   45.61                                                
 
Men 35-39 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hahn, Darek L             36 GSM                            1:04.15  
      30.34   33.81                                                
 
Men 35-39 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hahn, Darek L             36 GSM                            1:01.97  
      27.89   34.08                                                
  2 Wunderlich, Karl E        38 GERM                           1:03.07  
      29.48   33.59                                                
  3 Ruckstuhl, Mark T         36 CUBU                           1:07.74  
      29.66   38.08                                                
 
Men 35-39 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wunderlich, Karl E        38 GERM                           2:24.06  
      30.60   38.28   43.29   31.89                                
 
Men 40-44 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nichols, David C          44 CUBU                             25.72  
  2 Laird, D. Burgess         42 GMUP                             25.86  
  3 Moll, Drew                44 GMUP                             26.84  
  4 Payne, Stephen D          42 TERR                             28.94  
  5 Van Meter, Steve          44 GERM                             29.19  
  6 Schulte, David B          42 UNAT                             30.11  
 
Men 40-44 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nichols, David C          44 CUBU                             56.11  
      27.50   28.61                                                
  2 Laird, D. Burgess         42 GMUP                             56.86  
      27.65   29.21                                                
  3 Crean, Denis J            43 TCSD                             57.38  
      28.43   28.95                                                
  4 Arnold, Scott K           44 UNAT                             58.40  
      27.66   30.74                                                
  5 Payne, Stephen D          42 TERR                           1:05.43  
      32.55   32.88                                                
  6 Van Meter, Steve          44 GERM                           1:08.04  
      32.85   35.19                                                
 
Men 40-44 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Laird, D. Burgess         42 GMUP                           2:07.34  
      27.94   31.21   33.87   34.32                                
  2 Payne, Stephen D          42 TERR                           2:30.39  
      34.46   38.68   39.17   38.08                                
 
Men 40-44 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Moll, Drew                44 GMUP                             30.95  
  2 Morres, Ross              43 UNAT                             32.89  
  3 Arnold, Scott K           44 UNAT                             34.49  
  4 Van Meter, Steve          44 GERM                             37.95  
 
Men 40-44 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Crean, Denis J            43 TCSD                           1:08.68  
      35.11   33.57                                                
 
Men 40-44 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Meter, Steve          44 GERM                             38.06  
  2 Schulte, David B          42 UNAT                             41.63  
 
Men 40-44 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Crean, Denis J            43 TCSD                           1:14.09  
      35.99   38.10                                                
 
Men 40-44 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nichols, David C          44 CUBU                             27.96  
  2 Laird, D. Burgess         42 GMUP                             28.53  
  3 Morres, Ross              43 UNAT                             31.27  
 
Men 40-44 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Nichols, David C          44 CUBU                           1:02.65  
      29.50   33.15                                                
 
Men 40-44 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Crean, Denis J            43 TCSD                           1:05.48  
      31.55   33.93                                                
  2 Nichols, David C          44 CUBU                           1:05.73  
      30.43   35.30                                                
  3 Morres, Ross              43 UNAT                           1:09.95  
      31.61   38.34                                                
  4 Payne, Stephen D          42 TERR                           1:17.05  
      35.29   41.76                                                
 
Men 40-44 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Morres, Ross              43 UNAT                           2:40.96  
      32.52   40.81   50.11   37.52                                
 
Men 45-49 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cunningham, Jose E.V.     47 DCAC                             23.51  
  2 Stewart, Jay S            48  UNAT                            24.67  
  3 Romano, Greg              47 GSM                              26.47  
  4 Ikeda, Richard A          46 CUBU                             27.73  
  5 Romo, Robert              45 UNAT                             27.89  
  6 Lounsbury, Blair C        45 VMST                             28.26  
 
Men 45-49 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Feinstein, John           48 ANCM                             55.97  
      27.44   28.53                                                
  2 Fischer, Shawn M          47 LAMS                             56.50  
      26.87   29.63                                                
  3 Moore, Jonathan D         45 FXCM                             56.92  
      28.17   28.75                                                
  4 Lounsbury, Blair C        45 VMST                           1:02.27  
      30.09   32.18                                                
 
Men 45-49 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fischer, Shawn M          47 LAMS                           2:02.97  
      28.90   31.45   31.11   31.51                                
 
Men 45-49 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Feinstein, John           48 ANCM                             30.76  
  2 Stewart, Jay S            48  UNAT                            31.19  
 
Men 45-49 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Fischer, Shawn M          47 LAMS                           1:07.09  
      31.78   35.31                                                
 
Men 45-49 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cunningham, Jose E.V.     47 DCAC                             30.44  
  2 Ikeda, Richard A          46 CUBU                             35.26  
  3 Romo, Robert              45 UNAT                             35.41  
  4 Novitske, Ray             48 ALEX                             36.02  
 
Men 45-49 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Cunningham, Jose E.V.     47 DCAC                           1:06.57  
      31.34   35.23                                                
  2 Romo, Robert              45 UNAT                           1:17.46  
      36.76   40.70                                                
  3 Ikeda, Richard A          46 CUBU                           1:18.02  
      38.21   39.81                                                
  4 Novitske, Ray             48 ALEX                           1:21.27  
      38.85   42.42                                                
 
Men 45-49 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hansen, Robert M          48 GMUP                             26.15  
  2 Feinstein, John           48 ANCM                             26.43  
  3 Cunningham, Jose E.V.     47 DCAC                             27.43  
  4 Romano, Greg              47 GSM                              28.76  
  5 Ikeda, Richard A          46 CUBU                             32.16  
 
Men 45-49 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hansen, Robert M          48 GMUP                             58.24  
      27.14   31.10                                                
  2 Feinstein, John           48 ANCM                             58.46  
      28.04   30.42                                                
  3 Moore, Jonathan D         45 FXCM                           1:09.39  
      30.81   38.58                                                
  4 Fischer, Shawn M          47 LAMS                           1:12.36  
      32.19   40.17                                                
 
Men 45-49 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Stewart, Jay S            48  UNAT                          1:01.34  
      28.67   32.67                                                
  2 Hansen, Robert M          48 GMUP                           1:02.13  
      28.59   33.54                                                
  3 Romo, Robert              45 UNAT                           1:09.59  
      32.28   37.31                                                
  4 Ikeda, Richard A          46 CUBU                           1:12.99  
      35.59   37.40                                                
  5 Lounsbury, Blair C        45 VMST                           1:14.82  
      34.50   40.32                                                
  6 Novitske, Ray             48 ALEX                           1:22.22  
 
Men 45-49 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hansen, Robert M          48 GMUP                           2:21.58  
      27.82   37.26   42.31   34.19                                
 
Men 50-54 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Trevisan, Paul T          51 1776                             22.35  
  2 Bryan, Jeffrey S          51 TCSD                             25.64  
  3 Dearfield, Kerry L        51 CUBU                             26.42  
  4 Miller, Jim W             53 VMST                             27.67  
 
Men 50-54 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Trevisan, Paul T          51 1776                             49.82  
      23.58   26.24                                                
 
Men 50-54 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Oates, David R            53 GMUP                           1:58.25  
      27.97   29.83   30.26   30.19                                
  2 Miller, Jim W             53 VMST                           2:19.12  
      31.86   35.07   35.89   36.30                                
 
Men 50-54 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bryan, Jeffrey S          51 TCSD                             29.31  
 
Men 50-54 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Walters, Mark C           51 GERM                             37.61  
 
Men 50-54 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Walters, Mark C           51 GERM                           1:23.36  
      39.23   44.13                                                
 
Men 50-54 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Dearfield, Kerry L        51 CUBU                             28.74  
  2 Oates, David R            53 GMUP                             28.83  
  3 Bryan, Jeffrey S          51 TCSD                             28.99  
  4 Miller, Jim W             53 VMST                             32.01  
 
Men 50-54 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
 -- Bryan, Jeffrey S          51 TCSD                                DQ  
      29.27   34.07                                                
 
Men 50-54 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Walters, Mark C           51 GERM                           2:48.85  
      33.16   46.17   49.56   39.96                                
 
Men 55-59 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Timmons, Timothy T        57 GMUP                             28.18  
  2 Shannon, Toby M           55 MARY                             29.11  
 
Men 55-59 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Platt, Jay R              56 PAFC                             57.74  
      28.24   29.50                                                
  2 Timmons, Timothy T        57 GMUP                           1:04.90  
      31.27   33.63                                                
 
Men 55-59 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Platt, Jay R              56 PAFC                           2:05.87  
      29.59   31.84   32.58   31.86                                
 
Men 55-59 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bacon, William B          57 VMST                             30.34  
  2 Shannon, Toby M           55 MARY                             39.05  
 
Men 55-59 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bacon, William B          57 VMST                           1:07.65  
      33.13   34.52                                                
 
Men 55-59 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Platt, Jay R              56 PAFC                             34.12  
 
Men 55-59 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Platt, Jay R              56 PAFC                           1:07.13  
      32.32   34.81                                                
 
Men 55-59 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Platt, Jay R              56 PAFC                           2:31.27  
      33.25   41.12   44.40   32.50                                
 
Men 60-64 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wall, Kenneth J           62 GERM                             29.35  
  2 Burgess, Thom             61 DCM                              29.67  
  3 Costello, Robert F III    62 TERR                             30.33  
  4 Diamond, Louis H          63 ANCM                             31.10  
  5 Zamon, Frederick J        61 DCM                              31.22  
  6 Durham, Richard S         62 GERM                             38.67  
 
Men 60-64 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wall, Kenneth J           62 GERM                           1:08.77  
      32.68   36.09                                                
  2 Zamon, Frederick J        61 DCM                            1:15.27  
      35.65   39.62                                                
 
Men 60-64 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wall, Kenneth J           62 GERM                           2:33.59  
      33.79   37.89   41.15   40.76                                
  2 Diamond, Louis H          63 ANCM                           2:55.40  
      34.34   38.73   56.65   45.68                                
 
Men 60-64 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Burgess, Thom             61 DCM                              40.27  
 
Men 60-64 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gernstein, Terry M        60 VMST                             35.65  
  2 Diamond, Louis H          63 ANCM                             37.73  
  3 Burgess, Thom             61 DCM                              38.34  
  4 Wall, Kenneth J           62 GERM                             40.25  
  5 Durham, Richard S         62 GERM                             44.60  
 
Men 60-64 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gernstein, Terry M        60 VMST                           1:18.21  
      36.85   41.36                                                
  2 Burgess, Thom             61 DCM                            1:25.30  
      40.36   44.94                                                
  3 Diamond, Louis H          63 ANCM                           1:29.53  
      42.07   47.46                                                
  4 Durham, Richard S         62 GERM                           1:39.60  
      47.43   52.17                                                
 
Men 60-64 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Zamon, Frederick J        61 DCM                            1:42.79  
      46.22   56.57                                                
 
Men 60-64 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Wall, Kenneth J           62 GERM                           1:14.67  
      33.80   40.87                                                
  2 Diamond, Louis H          63 ANCM                           1:25.05  
      42.85   42.20                                                
  3 Zamon, Frederick J        61 DCM                            1:29.20  
      42.32   46.88                                                
 
Men 65-69 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Maul, Bob                 69 GERM                             39.65  
 
Men 65-69 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Maul, Bob                 69 GERM                           1:27.29  
      43.22   44.07                                                
 
Men 65-69 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Maul, Bob                 69 GERM                           1:29.99  
      41.42   48.57                                                
 
Men 70-74 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lincoln, Walter J         70 NEM                              28.64  
 
Men 70-74 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gregg, David III          70 FXCM                           1:44.62  
      47.57   57.05                                                
 
Men 70-74 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Gregg, David III          70 FXCM                             59.79  
 
Men 70-74 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lincoln, Walter J         70 NEM                              38.52  
  2 Lyons, Thomas F JR        70 VMST                             43.53  
  3 Gregg, David III          70 FXCM                             48.09  
 
Men 70-74 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lincoln, Walter J         70 NEM                            1:25.08  
      39.89   45.19                                                
  2 Gregg, David III          70 FXCM                           1:46.27  
      51.08   55.19                                                
 
Men 70-74 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Lincoln, Walter J         70 NEM                            1:16.46  
      37.29   39.17                                                
  2 Gregg, David III          70 FXCM                           1:47.78  
      52.55   55.23                                                
 
Men 80-84 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Webb, Clarence            81 1776                           1:48.10  
      58.72   49.38                                                
 
Men 80-84 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Webb, Clarence            81 1776                             44.33  
 
Men 80-84 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Webb, Clarence            81 1776                           1:40.39  
      49.76   50.63                                                
 
Men 80-84 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Webb, Clarence            81 1776                           1:55.55  
      55.03 1:00.52